Cucina regionale - Lombardia

Az észak-olasz Lombardia konyhája talán nem pontosan fedi a bennünk élő képet Az olasz konyháról, de ha arrafelé járva ugyanazt várnánk el egy étteremben, mint mondjuk Rómában, akkor pontosan úgy viselkednénk, mint azok a Magyarországon járó turisták, akik mindenhol és folyton csak gulyást ennének.

A lombard konyha érdekes és gazdag gasztronómiát takar, amit ezen a tanfolyamon az Észak-Olaszországból, egészen pontosan Milánóból származó szakácsunk mutat be a résztvevőknek.
A jellegzetes és igazán ínycsiklandó, bőséges lombardiai menüsorban benne van a legjellegzetesebb milánói fogás,a sáfrányos rizottó, és egy olyan édesség, ami után mindenki megnyalja mind a tíz ujját... .

Crostoni di pane con fegatini di pollo alla Milanese - Ropógós kenyérfalatok csirkemájjal, milánói módra elkészítve

Risotto alla milanese con cotechino - Sáfrányos risotto milánói kolbásszal

Straccetti di pollo agli champignon - Gombás csirkemell szeletek

Spinaci al naturale - Párolt spenót vajjal és parmezánnal

Torta casareccia di mele e pinoli - Házi olasz almatorta fenyőmaggal

A recept- és szakácsváltoztatás jogát fenntartjuk!

2018.06.21. 18:00, csütörtök
Ezzel a kurzussal a húsokat kedvelő vendégeinknek szeretnénk kedveskedni, melynek keretein belül 100%-ban olasz húsos recepteket fogunk elkészíteni, legyen az akár: sült, főtt, grillezett vagy bármely más módon elkészített.

2018.06.22. 18:00, péntek

2018.06.23. 11:00, szombat

2018.06.23. 17:00, szombat

2018.06.26. 17:00, kedd

2018.06.27. 18:00, szerda
Oda vagy az olasz ételekért? Szeretnél egy igazi olasz szakáccsal együtt főzni? Esetleg az olasz nyelvtudásod is gyakorolnád, felfrissítenéd? Íme, egy nagyszerű lehetőség, ahol olasz szakácsunk vezetésével finomabbnál finomabb olasz ételeket fogtok elkészíteni. Szóval, ha szeretnél olaszul csevegni és egy jót főzőcskézni, várunk szeretettel!

2018.06.28. 18:00, csütörtök

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek? Netán nem igazán ismered a különféle tengeri herkentyűk felhasználási módját?

Akkor ez a kurzus tökéletes választás számodra!

Ajándékutalvánnyal a különbözeti díj (1.000 Ft) megfizetésével lehet részt venni!

Olasz tájak konyhája - Szicília

2018.06.30. 11:00, szombat

Aki egy kicsit is elmélyedt az olasz gasztronómiában, az tudja, hogy egységes olasz konyha nemigen létezik. Minden tájegységnek megvannak a maga sajátos fogásai, így van ez a három tenger szigetének nevezett Szicíliával is.

Olasz tájak konyhája - Szicília

2018.07.02. 18:00, hétfő

2018.07.04. 18:00, szerda

Olasz ízek gluténmentesen - diétás szakács vezetésével

2018.07.05. 18:00, csütörtök

Olasz ízek gluténmentesen - diétás szakács vezetésével

2018.07.06. 18:00, péntek

2018.07.12. 18:00, csütörtök
Olaszországban a nyár forró, a hosszú nappalokat a tenger irányából esténként feltámadó szellő enyhíti. Nem csoda, hogy az olaszok a vacsorát este kilenc óra tájban fogyasztják. Hogy milyen, gyorsan elkészíthető, könnyed de mégis ízletes ételekkel találkozhatunk egy nyári olasz vacsorán Giulio fogja megmutatni nekünk.

2018.07.14. 11:00, szombat

Lánybúcsús főzés az olasz főzőiskolában

2018.07.14. 18:00, szombat
BuonGiorno! Nemcsak a menyasszony, de ti, a barátnői is rajongtok az olasz ételekért és borokért? Valami meghitt, mégis emlékezetes, gasztronómiai élményekben is dúskáló programot szerveznétek neki? Mit szólnátok hozzá, ha egy igazi olasz séffel együtt főzve, kitűnő olasz borok és ételek társaságában töltenétek a leánybúcsú estéjét? Ha mindez jól hangzik, akkor nálunk a helyetek!

Sajnos ez az időpont már foglalt, de szívesen ajánlunk egy másik szabad estét. Ajánlatkéréseddel kapcsolatban várjuk kedves megkeresésed e-mailben vagy telefonon a +36 1 789 1414-es számon!

Az időpont, ár, létszám a megbeszélés részét képezik !
Lánybúcsús főzés az olasz főzőiskolában

2018.07.17. 18:00, kedd

2018.07.18. 18:00, szerda

2018.07.19. 18:00, kedd

2018.07.20. 18:00, péntek

2018.07.21. 11:00, szombat
A grillezés az egyik legősibb főzési technika és a mediterrán konyhának a mai napig ez az alapja. Nemcsak a különböző húsok, hanem a halak és a zöldségfélék is különleges ízvilágot kapnak a grillezéstől. Hogy ez hogyan fér össze a modern konyhával? Séfünktől mindent megtudhattok.

2018.07.25. 18:00, szerda

2018.07.27. 18:00, péntek

2018.07.28. 11:00, szombat

2018.08.01. 18:00, szerda

2018.08.23. 18:00, csütörtök

2018.08.24. 18:00, péntek

2018.08.25. 11:00, szombat

2018.09.01. 11:00, szombat

Az első óra az előételek és a vendégváró falatok világába kalauzol el bennünket. Egyszerű, könnyen elérhető alapanyagokból, kevés ráfordítással ízletes, igényes és dekoratív ételeket tudunk vendégeink elé varázsolni. Az előétel sosem hiányozhat egy olasz étlapról, hiszen ez a bemutatkozás része, ami a vendéget maradásra bírja. Sok helyen ezt kérés nélkül tálalják az éttermekben, de a privát rendezvényeken önálló ételként is megállják a helyüket.

2018.09.06. 18:00, csütörtök

2018.09.15. 11:00, szombat