Főzőiskolánkról

Kedves Látogató!

Üdvözöllek az Olasz Főzőiskola weboldalán! Kérlek, engedd meg, hogy néhány szóban bemutassam főzőiskolánkat, főzőtanfolyamainkat.
Az Iskola falai között kezdettől fogva igen élénk, komoly klubélet zajlott: hallgatóink a nyelvórákon kívül olasz filmklubban, spaghettatákon és kis házon belüli főzőtanfolyamokon is összejöttek, közös programokat szerveztek. Ez a mai napig így van egy aprócska, ámde lényegi változtatással:
A STUDIO ITALIA elindította saját főzőiskoláját, amely (nyilván nem túl meglepő módon) az olasz gasztronómiával foglalkozik, eredeti olasz receptekre alapuló főzőtanfolyamokat kínál.

A főzőiskola hátteréről

A főzőiskola alapintézménye a STUDIO ITALIA Olasz Nyelviskola, amely 1990-es megalakulása óta az olasz nyelv és kultúra szerelmeseinek találkozóhelye, s amelyben kizárólag az olasz nyelv oktatása zajlik, kezdőtől a tolmács-szintig.

A főzőtanfolyamokról

A kurzusokat, főzőtanfolyamokat a kitűnő magyar szakácsok mellett fantasztikus olasz szakácsok tartják, akiknek aztán tényleg a vérükben van az olasz konyhaművészet minden csínja-bínja. Azért persze nem kell megijedni: az olasz tanárok által tartott főzőtanfolyamok zöme is magyar nyelven zajlik, hiszen tanáraink több éve hazánkban élnek, itt vezetik saját éttermeiket, amelyek a legnépszerűbb olasz éttermek közé tartoznak. A főzőiskola olasz nyelvű kurzusait természetesen külön jelezzük.

Szakácsainkat ismerve a főzőtanfolyamokra jelentkezők vidám, lendületes és igazán különleges órák elé néznek, amelyeknek végén - amellett, hogy valószínűleg a spaghettin, a pizzán és a tiramisun kívül más olasz szavakat is megismernek majd - természetesen jóllakhatnak a saját főztjükkel.

STUDIO ITALIA főzőiskola azonban nemcsak klasszikus főzőtanfolyamokat kínál, ahol kisebb csoportokban lehet az olasz konyha ismert és kevésbé ismert, de annál finomabb olasz ételeinek és receptjeinek elkészítését elsajátítani. A jelentkezők időbeosztásához igazodva szívesen szervezünk főzőesteket baráti társaságoknak lánybúcsú vagy születésnap alkalmából, illetve vállalatok, cégek munkatársainak csapatépítő főzőtanfolyamokat.

Így tényleg nincs más dolgod, mint dönteni, hogy mikor kezdesz el olaszul főzni és enni

Jó főzést, jó étvágyat és jó szórakozást kívánunk, mert olaszul főzni jó!

Salusinszky András

a Studio Italia Olasz Főzőiskola vezetője

Cucina Regionale - Toszkána ízvilága

2017.08.24. 18:00, csütörtök
Cucina Regionale - Toszkána ízvilága

2017.08.26. 11:00, szombat

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek? Netán nem igazán ismered a különféle tengeri herkentyűk felhasználási módját?

Akkor ez a kurzus tökéletes választás számodra!

Ajándékutalvánnyal a különbözeti díj (1.000 Ft) megfizetésével lehet részt venni!

2017.08.30. 18:00, szerda
Ezzel a kurzussal a húsokat kedvelő vendégeinknek szeretnénk kedveskedni, melynek keretein belül 100%-ban olasz húsos recepteket fogunk elkészíteni, legyen az akár: sült, főtt, grillezett vagy bármely más módon elkészített.

2017.09.12. 18:00, kedd

Mindenki szeretné újra kirobbanó formában lenni. Lehetséges mindez oly módon, hogy közben nem koplalunk, hanem finom olasz ételeket fogyasztunk? A válaszunk: igen! A mediterrán diétával legalábbis biztosan.

Ha te is fitten szeretnéd várni a nyarat! Főzzük ki együtt a karcsúság titkát!

2017.09.13. 18:00, szerda
Milyen az igazi olasz házilag készült pizza?

Ez mindenkit foglalkoztat, aki a pizzát szereti...és aki a pizzát szereti, szereti a focaccia-t is! :)

Cucina regionale - Emilia-Romagna ínycsiklandó ízei

2017.09.20. 18:00, szerda
Emilia-Romagna konyhája mindent kínál, mi szem-szájnak ingere: csodás sonkát, mortadellát, fűszeres parmezán sajtot, házi készítésű metéltek tengernyi változatát- amelyeket ellenállhatatlan mártásokkal tálalnak-, laktató húsételeket, köztük aromagazdag vadakat, édes és sós péksüteményeket, remek desszerteket, csodás borokat, és nem utolsó sorban itt készül a világ legnemesebb ecete, az aceto balsamico tradizionale, azaz a tradícionális balzsamecet.

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!
Cucina regionale - Emilia-Romagna ínycsiklandó ízei

2017.09.21. 18:00, csütörtök

Olasz ízek glutén és hús mentesen!

Manapság egyre több ember érintett a gluténmentes étkezésben. Van, amikor ez egészségügyi okok miatt indokolt, van, hogy egészségmegőrzés a fő szempont.

2017.09.22. 18:00, péntek

Akkor ez a kurzus tökéletes választás számodra!

Az olasz pék remekei

2017.09.23. 11:00, szombat
Ugye milyen klassz egy jó társaságban finom borokat kortyolgatni és házi készítésű grissiniket ropogtatni? Vagy sajátsütésű focaccia-ból szendvicset készíteni reggelire? Ismered a tarallikat, a Puglia-ból származó kis borkorcsolyákat?
Az olasz pék remekei

2017.09.26. 18:00, kedd

2017.09.27. 18:00, szerda
Milyen az igazi olasz házilag készült pizza?

Olívaolaj kóstoló és vásárlási lehetőség az olasz Parovel cég közreműködésével

2017.09.29. 18:00, péntek

Te biztos a megfelelő olívaolajat használod?

Milyen az igazán finom, és valóban egészséges olívaolaj? Hogyan kell és lehet főzni vele? Hogyan tudod felismerni a valódi, extra szűz olívaolajat, és hogyan készül? Mire kell figyelni, ha olívaolajat vásárolsz? Ezekre és az összes többi kérdésedre választ kaphatsz, ha eljössz a kóstolásra, ahol az olasz Parovel cég magyarországi képviselője elmesél nekünk mindent, amit az olívaolajról tudni kell!

A kóstoló végén vásárlásra is lesz lehetőségetek!

Olívaolaj kóstoló és vásárlási lehetőség az olasz Parovel cég közreműködésével

Nélkülözhetetlen főzőkurzus: az olasz konyha alapjai 2.rész - I secondi piatti (húsok)

2017.09.30. 11:00, szombat