Tiramisú recept, az igazi

Tiramisú recept, az igazi Vidíts fel! - ezt jelenti a tiramisú magyarul, és mivel valószínűleg azonnal megjelenik lelki szemeink előtt, ha az olasz édességekre gondolunk...
nem is gondolnánk, hogy a nyolcvanas éve előtt kiadott szakácskönyvekben még nem szerepel, így a szótárakban és lexikonokban sem. Története tehát nem olyan régi, eredete mégis homályba vész. Az biztos, hogy valahol északon találták ki (a délieket nem kell különösebben felvidítani...), de hogy az Treviso, Siena vagy éppen Torino, arról megoszlanak a vélemények. Az viszont biztos, hogy babapiskóta, tojás, cukor, mascarpone, kávé és kakaópor - ennyi a csodarecept, vagyis a hozzávalók. Az eredeti receptben nincs semmiféle szesz, hiszen gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szánták. Az eredeti formája viszont kör, annak ellenére, hogy a babapiskóta miatt adja magát, hogy szögletes formájú edényt használjunk.
És természetesen megszülettek a különféle variációk: csokoládés, epres, banános és egyéb gyümölcsös, de még sörös tiramisú is létezik.

És akkor lássuk a tiramisú receptet:
  • 40 dkg babapiskóta
  • 6 tojás
  • főzött kávé, amit ízlés szerint cukrozhatunk
  • 12 dkg cukor
  • 500 g mascarpone
  • cukrozatlan kakaópor
Felverjük a hat tojás sárgáját a cukor felével, amíg a cukor el nem olvad benne. Hozzáadjuk a mascarponét, és elkeverjük. A fehérjéket a maradék cukorral kemény habbá verjük, és óvatosan hozzákeverjük a mascarponés krémhez. A babapiskótákat egyenként belemártjuk a kávéba, és egy tálba egymás mellé leterítjük őket. Erre a rétegre kenjük rá a mascarponekrém felét, és szórjuk meg a tetejét a kakaóporral. A következő rétegben a babapiskóták merőlegesen legyenek az alsó réteg piskótáira. Következik a mascarponekrém másik fele és megint a kakaópor. A tiramisú tetejét fedje be teljesen a kakaópor. Ezután tegyük a tálat 2-3 órára hűtőszekrénybe, hogy az ízek összeérjenek.

2016.06.29. 18:00, szerda
Milyen az igazi olasz házilag készült pizza?
Ez mindenkit foglalkoztat, aki a pizzát szereti...és aki a pizzát szereti, szereti a focaccia-t is! :) Ez ugyanis az alaptészta, amit ezen a tanfolyamon megtanulunk elkészíteni!

Gyorsan elkészülő, könnyű nyári olasz vacsorák

2016.06.30. 18:00, csütörtök
Hogyan varázsoljunk az asztalra egy fárasztó meleg nap után is ínycsiklandó, egészséges és persze olaszos vacsorát? ..és lehetőleg olyant, ami gyorsan elkészül? A nagyszerű fogások nem feltétlen jelentik azt, hogy egy ételnek bonyolultnak kellene lennie vagy hogy órákat a tűzhely mellett kellene ácsorogni.

Gyorsan elkészülő, könnyű nyári olasz vacsorák

2016.07.06. 18:00, szerda
Az igazi olasz pizza titkai

Gyorsan elkészülő, könnyű nyári olasz vacsorák II.

2016.07.12. 18:00, kedd
Hogyan varázsoljunk az asztalra egy fárasztó nap után is ínycsiklandó, egészséges és persze olaszos vacsorát? ..és lehetőleg olyant, ami gyorsan elkészül? A nagyszerű fogások nem feltétlen jelentik azt, hogy egy ételnek bonyolultnak kellene lennie vagy hogy órákat a tűzhely mellett kellene ácsorogni.

Gyorsan elkészülő, könnyű nyári olasz vacsorák II.

Olívaolaj kóstoló és vásárlási lehetőség az olasz Parovel cég közreműködésével

2016.07.15. 18:00, péntek

Te biztos a megfelelő olívaolajat használod?

Milyen az igazán finom, és valóban egészséges olívaolaj? Hogyan kell és lehet főzni vele? Hogyan tudod felismerni a valódi, extra szűz olívaolajat, és hogyan készül? Mire kell figyelni, ha olívaolajat vásárolsz? Ezekre és az összes többi kérdésedre választ kaphatsz, ha eljössz a kóstolásra, ahol az olasz Parovel cég magyarországi képviselője elmesél nekünk mindent, amit az olívaolajról tudni kell!

A kóstoló végén vásárlásra is lesz lehetőségetek!

Olívaolaj kóstoló és vásárlási lehetőség az olasz Parovel cég közreműködésével

2016.07.20. 18:00, szerda

2016.07.27. 18:00, szerda

2016.07.28. 18:00, csütörtök
Aki egy kicsit is elmélyedt az olasz gasztronómiában, az tudja, hogy egységes olasz konyha nemigen létezik. Minden tájegységnek megvannak a maga sajátos fogásai, amiket máshol Olaszországban hiába is keresünk.

Ha szívesen megismernéd, hogy mi fő a nápolyi mamma-k fazékjában és szeretnél autentikus nápolyi receptekkel gazdagodni, akkor mindenképp érdemes ellátogatnod erre a délies témájú kurzusra!
Legtöbbünknek mi jut eszébe Nápolyról? Természetesen a gasztronómia sokszínűségén túl, a helyiek közvetlensége, a város élénk lüktetése, a kaotikus közlekedés, a délutáni szieszta. De elmaradhatatlan kellék a szűk sikátorok erkélyein száradó friss ruhák illata, a tengeri sós levegő,  a Vezúv, a Sorrento..